GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Teservis 7118728
*
nr 711 8728
Teservis
ca. 40 del. Gefle
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 augusti 2011
kl 17:42:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/8 03:13:54
1
850 kr
27/8 22:59:01
2
350 kr
28/8 18:53:42
3
500 kr
28/8 18:53:57
3
600 kr
29/8 16:03:49
4
700 kr
29/8 17:27:15
5
Vinnande bud
29/8 17:33:27
6
1.100 kr
29/8 17:33:48
6
1.300 kr
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle svensk keramik svenska keramiker tekopp tekoppar teservis
-
3151 Teservis
16 delar, Gertrud Lönegren (1905-1970), Sverige. "..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:39
-
3011 Teservis
20 delar, Lomonosov, Cobalt Net, Ryssland, 8 kaffe..//
Aktuellt bud: 2.800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:58
-
3153 Teservisdelar
11 delar, 1800-tal, bland annat guldkant
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:53
*
Teservis
nr 711 8728
Teservis
ca. 40 del. Gefle
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 augusti 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/8 03:13:54 | 1 | 850 kr |
27/8 22:59:01 | 2 | 350 kr |
28/8 18:53:42 | 3 | 500 kr |
28/8 18:53:57 | 3 | 600 kr |
29/8 16:03:49 | 4 | 700 kr |
29/8 17:27:15 | 5 | Vinnande bud |
29/8 17:33:27 | 6 | 1.100 kr |
29/8 17:33:48 | 6 | 1.300 kr |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle svensk keramik svenska keramiker tekopp tekoppar teservis
-
3151 Teservis
16 delar, Gertrud Lönegren (1905-1970), Sverige. "..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:39 -
3011 Teservis
20 delar, Lomonosov, Cobalt Net, Ryssland, 8 kaffe..//
Aktuellt bud: 2.800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:58 -
3153 Teservisdelar
11 delar, 1800-tal, bland annat guldkant
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:53